021-92008711

تور تهران گردی گذر شمیران

توضیحات

تور تهران گردی  ( گذر شمیران )

ون لوکس توریستی هیوندای اچ 350

  رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی

شمیران همیشه یادآور هوای خنک و چنار خیابان ولیعصر و کوه و آبشار و خوراکی های ترش و شیرینش بوده است. شما با ما علاوه بر اینها با اتفاقات و داستانهای آن نیز آشنا می‌شوید. ما روایت خود را از کاخ سعد آباد و کاخ ملت(سفید) شروع می‌کنیم ،کاخی که پس از  سال 1327 محل اقامت ایشان بود و محل دیدار با بسیاری از سران کشورها شد و در آن از فرشها و هدایای نفیسی که سران کشورهای مختلف برای ایشان آورده بودند دیدن می‌کنیم و سپس در کوچه باغ‌های آن قدم می‌زنیم و به کاخ شهوند (سبز) می‌رسیم که روزگاری پهلوی اول آنرا همراه زمین‌های اطرافش به مبلغ 7000 تومان خریداری کرد.سنگ های سبز آنرا از معدن خمسه زنجان آوردند و میرزا جعفر معمار باشی طی 7 سال با حفظ ساختمان قبلی ساختمان فعلی را ساخت و در زمان پهلوی دوم بهترین استادکاران ایران آنرا به شکل امروزی مرمت کردند. همچنان ازنفیس ترین آینه کاری وگچبری‌ها ، تذهیب ، منبت و خاتم کاری و سنگ تراشی را در آن در کنار فرشهای کارگاه عمو اوغلی مشهد دیدن می‌کنیم. شمیران محل زندگی بزرگانیست چون حسین خداداد و خانه‌ای که تنها گچبری‌های بی نظیرش 12 سال به درازا انجامید و امروزه به موزه تماشاگه زمان تبدیل شده است.خانه معیر الممالک یا همان موزه سینمای باغ فردوس دیگر خانه مشهوری است که در گذر شمیران به دیدن آن می‌رویم که روزگاری محمد شاه قاجار برای خود ساخت و اتمام آنرا ندید و فرزند او ناصرالدین شاه قاجار به دختر و دامادش دوست محمد خان قاجار هدیه داد و در دوره پهلوی پس از چند بار دست به دست شدن عمارتی که روزی رشک بهشت نامیده میشد به چند تکه تجزیه و به مدرسه و بعدها به موزه سینما تبدیل شد. شمیران داستانهای بیشتری را برای گفتن دارد که بیان آن در یکروز امکان ندارد و ما در این گشت و گذار تنها به همین مقدار بسنده میکنیم تا داستانهای دیگر آنرا در روزهای دیگر بشنویم .

خدمات

  • گشت بهمراه پرداخت ورودیه/ بیمه حوادث/ راهنمای تورآشنا به منطقه/ ترانسفر با ون لوکس هیوندای اچ 350/ پذیرایی میان وعده/ پک بهداشتی

برنامه سفر

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول

ابتدا از جلوی درب آژانس با پذیرایی گرم راه میوفتیم، مسیر گشت رو از بلندترین خیابان درختکاری شده و طولانی ترین خیابان خاورمیانه (خیابان ولیعصر) و از سمت مجموعه سعدآباد (کاخ سفید و سبز) شروع خواهیم کرد، سپس از موزه زمان یا خانه حسین خداداد (تاجر فرش) و مجموعه باغ فردوس (موزه سینما) بازدید خواهیم کرد و از بزرگان سینما و تاریخچه آن سخن خواهیم گفت.

مدارک مورد نیاز

بعلت حفظ سلامت مسافرین و رعایت پروتکل بهداشتی، تور از رفتن به رستوران معذور میباشد(داشتن پک ناهار بصورت مختصر(ساندویج) توسط مسافر پیشنهاد میشود.) / کفش مناسب پیاده روی از الزامات این همراهی میباشد.

نظرات مسافران

اگر مسافر این تور بوده اید، نظر خود را به اشتراک بگذارید

روز پیش

متن پاسخ

جزئیات پرواز

تور تهران گردی گذر شمیران

برای ثبت درخواست رزرو تور، اطلاعات زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان فروش ما با شما تماس برقرار کنند

رزرو تور درخواست شما با موفقیت ثبت شد کارشناسان ما در اولین فرصت برای هماهنگی و اطلاعات بیشتر با شما تماس خواهند گرفت ۰۲۱ - ۸۷۱۱۱۰۰۰
مشاوره رایگان 021 - 87111000