021-92008711

تور تهران گردی گذر عودلاجان

توضیحات

تور تهران گردی  ( گذر عودلاجان )

ون لوکس توریستی هیوندای اچ 350

  رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی

عودلاجان از محله های تاریخی قدیم تهران با آثار متعدد میباشد که سه محله ناصر خسرو،پامنار و کوچه امامزاده یحیی ع را در بر میگیرد. این محله همراه با محله های ارگ،دولت،سنگلج و چاله میدان تهران عهد ناصری را شکل میدادند. عودلاجان قدیم با 2619 خانه و 1146 دکان، بزرگ ترین محله شهر و مرفه نشین بود. ساکنان این محله در قدیم بیشتر کلیمی بودند ،از مشاهیر معاصری که در این محله میزیستند میتوان به خاندان قوام الدوله،خاندان مستوفی،سید حسن مدرس،پروین اعتصامی و...اشاره کرد. نام عودلاجان تغییر یافته "آو-دراجین"است که بمعنای جای تقسیم آب در گویش بومی تهران میباشد. از آن جایی که این محله ارتفاع بیشتری نسبت به مناطق جنوبی تهران داشته و بر سایر محله تسلط داشت برای همین عودلاجان یا اودلاجان را محل تقسیم آب میگفتند،لازم بذکره که نقشه عودلاجان عهد ناصری توسط "موسیو کرشیش اتریشی" معلم مدرسه دارالفنون به تصویر کشیده شده است،در عودلاجان اولین های بسیاری وجوددارد، مثلا اولین بانک ایران در تیمچه اکبریان در این محله تاسیس شده است،البته این بنا امروز به سفره خانه سنتی طهرون  با دیزی های خوشمزه تبدیل شده است. بنای این سفره خانه به 260 سال قبل برمیگردد.یکی از دیدنیهای زیبای دیگر این محله بازارچه سنتی نیز میباشد.

خدمات

  • گشت بهمراه پرداخت ورودیه/ بیمه حوادث/ راهنمای تور آشنا به منطقه/ ترانسفربا ون لوکس هیوندای اچ 350/ پذیرایی میان وعده/ پک بهداشتی

برنامه سفر

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول

ابتدا از جلوی درب آژانس با پذیرایی گرم بسوی بافت قدیم تهران در منطقه عودلاجان حرکت میکنیم، در کوچه امامزاده یحیی ابتدا خانه کاظمی و چنار کهن تهران با قدمت 900 سال و زیارت امامزاده و سپس بسمت حمام نواب (لوکیشن فیلم قیصر) و نمای بیرونی خانه مهرانگیز کامبیز (لوکیشن سریال پدرسالار) حرکت کرده و خانه مدرس و خانه دبیرالملک و خانه پهلوان رزاز را مد نظر قرار میدهیم.

همچنین گشت های این تور عبارت است از : خانه کاظمی/ امامزاده یحیی (ع) و چنارکهن تهران/ حمام نواب/ خانه مدرس/ خانه دبیر الملک/ نمای بیرونی خانه مهرانگیز کامبیز (لوکیشن سریال پدرسالار)/ خانه  پهلوان رزاز/ خانه مهربان (گشت خارج از برنامه) 

مدارک مورد نیاز

تورعودلاجان با گذر از کوچه های بافت قدیمی تهران در منطقه 12 بصورت پیاده روی برگزارمیگردد، لذا داشتن شرایط جسمانی مناسب و کفش مخصوص پیاده روی از ملزومات این همراهی میباشد/ بعلت حفظ سلامت مسافرین و رعایت پروتکل بهداشتی، تور از رفتن به رستوران معذورمیباشد(داشتن پک ناهار بصورت مختصر(ساندویج) توسط مسافر پیشنهاد میشود.) روز برگزاری تور،روزهای جمعه میباشد(ساعت اجرا 8صبح - ساعت خاتمه تور ساعت 16)/ قیمت برای هرنفر 189،000تومان با ترانسفر ون لوکس هیوندای/ در صورت هماهنگی از قبل امکان استفاده از ماشین شخصی امکان پذیر میباشد،در اینصورت مبلغ تور برای هر نفر 130،000 تومان میباشد.

نظرات مسافران

اگر مسافر این تور بوده اید، نظر خود را به اشتراک بگذارید

روز پیش

متن پاسخ

جزئیات پرواز

تور تهران گردی گذر عودلاجان

برای ثبت درخواست رزرو تور، اطلاعات زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان فروش ما با شما تماس برقرار کنند

رزرو تور درخواست شما با موفقیت ثبت شد کارشناسان ما در اولین فرصت برای هماهنگی و اطلاعات بیشتر با شما تماس خواهند گرفت ۰۲۱ - ۸۷۱۱۱۰۰۰
مشاوره رایگان 021 - 87111000