021-87111000

نپال و تفریحات هیجان انگیز

 • Fatemeh Khosravi
 • شنبه, 27 دی 1399
 • 0 دیدگاه

نپال کشوری در امتداد کوه‌های هیمالیا است که بین چین و هند در جنوب آسیا قرار دارد. طبیعت گوناگون نپال آن را کشوری توریستی کرده است. قله های پوشیده از برف از یک طرف و جنگل های گرمسیری و معتدل از طرف دیگر باعث شده گردشگران بتوانند همزمان دو نوع آب و هوا را در مناظر طبیعی تماشا کنند. معابد چند صد ساله نیز یکی دیگر از دیدنی های این کشور است.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

بازدید از ناگارکوت شهر زیبای خورشید

شهر ناگارکوت مقر امپراتوری های مختلف نپال بوده است و از شهرهای تاریخی این کشور به حساب می‌آید. بناهای مختلفی از دوران باستان این کشور در این شهر قرار دارد. این منطقه ییلاقی در ۲۸ کیلومتری کاتماندو پایتخت نپال است و شهرتش بیشتر به دلیل چشم انداز زیبایش به رشته کوه هیمالیا است که فرصت تماشای غروب و طلوع آفتاب را بر فراز اورست برای گردشگران مهیا می کند.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

لومبینی (‏‎Lumbini)

لومبینی از اماکن دیدنی و باستانی نپال است که قدمتش 550 سال قبل از میلاد مسیح تخمین خورده است. لومبینی در مرکز یک پارک کوچک است که اطراف آن معابد مختلفی وجود دارد از این رو این مکان مخصوص زائران بودایی است. در کنار گردشگران لومبینی محققان و باستان شناسان زیادی را نیز برای بازدید به خود جذب کرده است. این منطقه در سال 1997 در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شد.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

جاناکپور ‏‎(Janakpur)‎‏

جاناکپور نیز بکی از شهرهای بزرگ تاریخی و مذهبی نپال است و بزرگترین معبد نپال به نام جاناکی ماندیر در آن قرار دارد. این معبد دارای سه طبقه و 60 اتاق است. معبد جاناکی ماندیر در قرن 19 ساخته شده و سالانه هندوهای بسیاری را برای گرفتن جشن سالگرد ازدواجشان از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

خومبو ‏(‎(Khumbu

خومبو منطقه مورد علاقه کوهنوردان است این منطقه به منطقه اورست شهرت دارد و در امتداد کوههای اورست در شرق نپال واقع است. از این رو سالانه افراد زیادی برای بالا رفتن از کوه های اورست به این منطقه سفر می کنند. ارتفاع این منطقه 3300 متر است و با بالا رفتن از کوه اورست و رسیدن به قله به بالاترین نقطه روی زمین یعنی ارتفاع 8848 متر می رسید. در این منطقه یک پارک ملی نیز وجود دارد که نامش ساگارماتا است و از دیدنی های این منطقه به شمار می آید.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

ناگارکوت Nagarkot)‎‏‏‏‏‏‏)

دهکده ایی با نام ناگارکوت در ارتفاع 2195 در کشور نپال وجود دارد که به مکان زیبایی برای تماشای غروب آفتاب و چشم انداز پانورامیک از رشته کوه هیمالیا و اورست برای گردشگران است. یک برج بلند نیز در این روستا وجود دارد که چشم انداز ویژه ایی از مناظر هیمالیا را مقابل چشم گردشگران و دوستداران طبیعت قرار می دهد. جمعیت این دهکده در حدود 4500 نفر است.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

پارک ملی چیتوان (‏Chitwan National Park‏)

کشور نپال کشور آب و هوای مختلف است و در کنار مناطق سردسیری مناطقی با هوای متعادل نیز دارد. یکی از بهترین مناطق آن پارک ملی چیتوان در جنوب مرکزی نپال است. منطقه ایی زیبا و امن برای زندگی گونه های نایاب حیوانات وحشی مانند ببر و کرگدن تک شاخ به شمار می آید. گردشگران می توانند حیوانات بزرگی نظیر فیل و پلنگ و یا حتی خرس قطبی را از نزدیک تماشا کنند. تورهای هیجان انگیزی که گردشگران را برای جنگل گردی با جیپ به داخل جنگل می برند، سوار بر فیل ها در میان جنگل حرکت کردن و یا قایقرانی در رودخانه های میان جنگل از تفریحات پر طرفدار این منطقه است.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

پوخارا (‏Pokhara‏ )

دومین شهر بزرگ نپال پوخارا نام دارد. وجود دریاچه هایی آرام که در کنار کوههای بلند قرار دارد سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. پوخارا سه دریاچه دارد که Phewa بزرگترین دریاچه آن است و اطرافش هتل های لاکچری، رستوران های متعدد و فروشگاه های بزرگ وجود دارد. این شهر برای تمام گردشگران، چه آن ها که به کوهنوردی علاقه دارند و چه آنها که به تفریحات دیگری مانند قایقرانی علاقمند هستند، جذاب است. این شهر از گرانترین شهرهای نپال به حساب می آید.

 نپال و تفریحات هیجان انگیز

پاتان (‏Patan‏ )

سومین شهر بزرگ نپال بعد از کاتماندو و پوخارا شهر پاتن است. شهرت این شهر بخاطر داشتن میراث فرهنگی غنی و آثار هنری و صنایع دستی اش می باشد. قدمت شهر پاتان از قرن هفدهم است. کاخ ها و معابد قدیمی و زیبا گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشد. اگر چه در زلزله سال 2015 این شهر صدمات جدی دید اما همچنان از جاذبه های اصلی نپال است. محصول معروف و بومی آن پارچه های ابریشمی دستباف است که می تواند سوغات خوبی برای گردشگران باشد.

دیدگاه

ارسال دیدگاه