021-92008711

جاذبه های گردشگری آرژانتین

  • Fatemeh Khosravi
  • دوشنبه, 24 شهریور 1399
  • 0 دیدگاه

آرژانتین به دلیل فعالیتهای گسترده در امر گردشگری و توریسم و تنوع جغرافیایی مورد توجه بسیاری از گردشگران می باشد. این کشور که در آمریکای جنوبی واقع شده است ، از چشم اندازهای گسترده پاتاگونیا گرفته تا علفزارهای وسیع پامپا ، مکانی عالی برای دوستداران طبیعت و گردشگران است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

یخچال طبیعی پریتو مورنو

یخچال طبیعی پریتو مورنو در پارک ملی گلارسیاس درست در خارج از شهر کلافاته در جنوب غربی کشور به چند دلیل قابل توجه است. اولین دلیل ، بخاطر زیبایی منحصربفرد و محصورکننده این آبشار طبیعی است. دوم دلیل ، بخاطر اینکه یکی از معدود یخچال های طبیعی است که به جای کوچک شدن رشد می کند و تا دو متر در روز گسترش می یابد . نکته جالب این است که می توانید قسمت هایی از این یخچال طبیعی را ببینید که  به آب سقوط میکنند. گفته می شود این کوه عظیم سوم یخچال طبیعی آب شیرین در دنیا می باشد.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

کوهستان فیتز روی

فیتز روی کوهی است که در آرژانتین واقع شده است. این کوهستان توسط یک دریاچه های یخی احاطه شده است ، که در روبروی آن یک قله بسیار زیبا و بلند قرار دارد که مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان ، عکاسان و گردشگران قرار دارد. این منطقه تقریبا در تمام فصول سال دارای هوایی سرد و زمستانی است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

آبشار ایگوازو

آبشار ایگوازو در شمال آرژانتین یکی از عجایب هفتگانه طبیعی جهان ، در میان جنگل بارانی است که با کشور برزیل همرز است و از هر دو کشور قابل رویت و بازدید است. این آبشار که از رودخانه ای با همین نام سرچشمه می گیرد ، در پارک ملی ایگوزا در میشنز ، آرژانتین واقع شده است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

پارک ملی ناهوئل هوآپی

پارک ملی ناهوئل هوآپی یک منطقه حفاظت شده بسیار عظیم در منطقه باریلوچه پاتاگونیا است که پر از دریاچه ، حیات وحش و آتشفشان خاموش و کوهستان های زیبا است. این مکان یک پناهگاه طبیعی و امن برای کوهنوردان و دوستداران طبیعت است. در این پارک ملی تعدادی خانه کوچک کوهستانی و کابین های روستایی وجود دارد ، که توسط کوهنوردان برای اقامت در شب استفاده می شود. این منطقه همچنین دارای راهنماهای محلی نیز هست که می توانند تمام منطقه را ظرف یک یا دو روز به شما نشان دهند. بهتر است بعد از طبیعت گردی سری هم به شهر کوچک باریلوچه بزنید که پر از شکلات و صنایع دستی مخصوص به خود است و همچنین منطقه ای مناسی برای اسکی کردن در فصل زمستان است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

منطقه تاریخی هماهوکا

در استان شمالی آرژانتین ، در ناحیه هوجوی منطقه ای بنام هماهوکا قرار دارد. این منطقه تنگه ای پر از سازه های سنگی عظیم و مملو از روستاهای بومی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ، تاریخچه این منطقه باستانی به حدود 10 هزار سال قبل برمی گردد.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

فانوس دریایی پایان جهان

در پایینترین نقطه آرژانتین و در نوک جنوبی آن  فانوس دریایی وجود دارد ، که به اصطلاح "پایان جهان" نامیده می شود. نام رسمی این فانوس دریایی اکلاریوس (Les Eclaireurs) است ، که می توانید با قایق های کوچک با تورهای منظم روزانه از مناظر دیدنی آنجا دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

کوردوبا

شهر دیدنی کوردوبا ، واقع در پایه کوه های سیراس چیکاس در کنار رودخانه سوکیا ، توجه گردشگران را در تمام طول سال به خود جلب می کند ، بسیاری از هنرمندان و طبیعت گردان آرژانتینی این شهر را خانه خود می نامند. این شهر که به دلیل معماری استعماری اسپانیا مشهور است ، دارای یک پیشینه فرهنگی پرافتخار و شب های پر جنب و جوش و زنده است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

منطقه دلا لونا

واله دلا لونا یا دره ماه یک منطقه حفاظت شده بسیار بزرگ است که از سنگ های عظیم الجسه و بقایای دایناسورها تشکیل شده است. این دره در استان خشک شمال غربی سن خوان واقع شده و به نظر برخی از کاوشگران و باستان شناسان کاملترین فسیل شناخته شده از دوره تریاس را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

غارهای مرمر

البته از نظر فنی ، غارهای مرمر در شیلی هستند ، اما آنها بسیار نزدیک به مرز آرژانتین هستند و از طریق این کشور نیز  قابل رویت هستند. این غارها در دریاچه ای واقع در میان دو کشور واقع شده اند و طی هزاران سال در اثر فرسایش آب سنگ های مرمر تراشیده شده و در نتیجه قوسهایی شبیه کلیسای جامع به وجود آورده اند. شنا کردن در آب زلال این دریاچه نیز طرفداران جسور و خاص خود را نیز دارد.

جاذبه های گردشگری آرژانتین

شبه جزیره والدس

شبه جزیره والدس در خط ساحلی آرژانتین واقع شده است که به نهنگ های جنوبی آن معروف است . یک از زیبایی های این مکان مشاهده زندگی حیوانات دریایی  مانند پنگوئن ها و شیرهای دریایی است. شبه جزیره والدس واقع در استان چوبوت ، دارای عمیق ترین شوره زارها در آمریکای جنوبی است و سالانه حدود 80،000 بازدید کننده را به خود جذب می کند.

دیدگاه

ارسال دیدگاه