021-92008711

سفر به شهرهای تاریخی ایتالیا

  • Fatemeh Khosravi
  • دوشنبه, 3 شهریور 1399
  • 0 دیدگاه

همه جاده ها به رم نه بلکه به کل ایتالیا منتهی می شوند! اگر تاکنون از این کشور زیبا و حیرت انگیز بازدید نکرده اید ، حتماً آن را در صدر لیست بازدیدهای آینده خود قرار دهید و در اسرع وقت این کار را انجام دهید! پیشینه تاریخی غنی ، غذاهای معروف دنیا ، ایتالیایی های مهمان نواز که در خیابان ها فریاد می زنند و شادی می کنند ... ایتالیا همچنین خانه بسیاری از بهترین آثار هنری و معماری در جهان است ، بنابراین مهم نیست که کدام بخش از کشور را برای دیدن انتخاب کنید ، خواهید دید که چرا مردم عاشق این مکان هستند! ایتالیا از تاریخ غنی خود الهام می گیرد و به شما نشان می دهد که چگونه تاریخ می تواند با مدرنیته تلفیق شود ، بنابراین هنگام مسافرت به گهواره تمدن اروپا ، ببینید کدام شهرها در لیست شما هستند!

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

رم

باید از شهر اصلی شروع کنیم. فقط تعداد کمی از شهرها در جهان وجود دارند که می توانند با میراث تاریخی و فرهنگی رم به رقابت بپردازند. پس از 3 هزار سال توسعه شهری ، رم به یکی از پر بازدیدترین شهرها در جهان تبدیل شده است که نقاط دیدنی باستانی مانند کلاسیوم ، رم فروم و پانتئون در آن وجود دارد و خاطره تاریخ غنی این شهر باستانی را زنده نگه می دارد. رم شهری است که نه تنها دیده می شود ، بلکه احساس می شود ، بنابراین سعی کنید همه مکان های آن را ببینید و تمامی غذاهای آنجا را امتحان کنید ، غذای محلی رم حتما می دانید چیست؟ بله پیتزا.

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

ناپل

شهر ناپل ، بر فراز کوه عظیم وسوویوس واقع شده است. شهر ناپل شاید به اندازه شهرهای دیگر جاذبه های توریستی نداشته باشد ، ولی این می تواند یک تور کامل پیتزا گردی برای شما باشد ، چراکه این شهر معروفترین و حتی خوشمزه ترین پیتزاهای دنیا را دارد. با این حال ، اجازه دهید فقط راجع به پیتزا صحبت نکنیم. به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا ، ناپل چیزهای زیادی برای کشف دارد. بازدید از قلعه های تاریخی این شهر بسیار شگفت انگیز خواهد بود. زمانیکه در ناپل هستید ، فراموش نکنید که یک سفر یک روزه را به پومپی ، یک شهر روم باستان  که پس از فوران آتشفشان کوه وسوویوس زیر خاکستر و آتشفشان شده است داشته باشید.

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

ونیز

به یکی از رمانتیک ترین شهرهای اروپا خوش آمدید! کانال ها ، پل های جذاب ، کافه ها و رستوران ها شما را در یک ثانیه متحیر می کنند. این شهر که زمانی ثروتمندترین بندر تجاری در اروپا بود ، اکنون پر از نمونه های جذاب هنر و معماری است. در گوندولا در زیر کانال بزرگ سوار شوید و کاخهای قدیمی که با سنگ مرمر و معرق سنگفرش شده است را بازدید کنید . ونیز شهری است که شب و روز ندارد و تمامی ساعات شبانه روز زیبایی را به چشمانتان هدیه می دهد. پس سعی کنید بیشتر از یک روز در این شهر زیبا سفر کنید.

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

فلورانس

فلورانس یکی از پر بازدیدترین شهرهای ایتالیا است ، سرشار از تاریخ ، هنر و معماری باشکوه ، همه در یک شهر کوچک و صمیمی ، اطراف آن جمع شده است . این شهر محل قرارگیری یکی از مشهورترین گالری های هنری جهان یعنی گالری یوفیزی است که شاهکارهایی از اسامی بزرگ مانند رافائل ، میکل آنژ ، داوینچی ، بوتیچلی و دیگران را در خود جای داده است. هنرمندان هرگز فلورانس را ترک نکرده اند ، بنابراین بسیاری از مشاغل خلاق کوچک ، مجریان خیابانی و طراحان مد را در سراسر شهر مشاهده خواهید کرد. این شهر قلب منطقه توسکانی است ، معروف به تپه های سبز که تا آنجا که چشم می بیند ، تاکستان های بزرگ و غذاهای خوشمزه است ، بنابراین فرصت خود را برای امتحان کردن برخی از غذاهای محلی از دست ندهید.

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

بولونیا

بولونیا احتمالاً محبوب ترین شهر دانشجویی در ایتالیا است ، سنت دیرینه بولونیا با تأسیس اولین دانشگاه در اروپا در سال 1088 آغاز شده است. در شهر بولونیا یک مرکز غذایی قرار دارد که بازارهای بسیاری را در این مرکز با میوه های تازه و شیرینی های عالی در خود جای داده است. رستوران هایی وجود دارند که با بودجه هر کسی همخوانی دارد ، در حالی که در بولونیا هستید ، حتماً با نمادهای شهر ، دو برج گاریسندا و آسینلی ، چند عکس بگیرید و از منظره دیدنی و جذاب  بولونیا استفاده کنید. به غیر از برج ها ، این شهر قرون وسطایی مملو از چشم انداز طاق های زیبا است که خیابان های بولونیا را از هم جدا می کند.

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

میلان

هرچه راجع به میلان می شنوید باور نکنید! این شهر آلوده و پر ازدحام دارای مردمی غیر دوستانه با دیگران نیست ، بلکه شهر سرمایه داران و مد ایتالیا است که با تاریخ این شهر گره خورده است. این شهر دارای بناهای بسیار زیبا است که توسط برخی از بهترین معماران جهان طراحی شده است ، به همین دلیل میلان از همه دوره های معماری تاریخ، نمونه ای در بر دارد ، این شهر تاریخی و باستانی بیشترین آثار ثبت شده سازمان جهانی یونسکو را در خود جای داده است. بهترین پیشنهاد برای گشت و گذار در میلان ، پای پیاده است. بازدید از آثار تاریخی رم  باستان و نوشیدن قهوه اسپرسو ایتالیایی در کوچه های زیبای این شهر شما را شگفت زده خواهد کرد.

سفر به  شهرهای تاریخی ایتالیا

کالیاری

کالیاری مانند اکثر شهرهای ایتالیا ، گذشته های زیبا و غنی خود را در هر گوشه ای از خود و از طریق ویرانه های رم باستان ، کلیساهای قرن قدیمی ، کاخ های باشکوه و موزه های عالی به یاد شما می آورد. به عنوان شهری که در سواحل جنوبی ساردینیا واقع شده است ، کالیاری دارای موقعیت بندری مهمی است ، اما همه چیز مربوط به دریانوردی و بنادر نیست. باستین سن رمی در مرکز شهر قدیمی کالیاری قرار دارد و یکی از مشهورترین نقاط دیدنی شهر استتنها است که با یک پیاده روی کوتاه ، برج مشهور فیل را پیدا خواهید کرد که در سال 1307 ساخته شده است تا به عنوان یک برج نگهبانی خدمت کند و یکی دیگر از مکانهای عالی و شگفت انگیز کالیاری است.

دیدگاه

ارسال دیدگاه