021-92008711

شروع مجدد پروازهای داخلی ترکیه

  • Soheil Tafkhimi
  • سه شنبه, 13 خرداد 1399
  • 0 دیدگاه

شروع مجدد پروازهای داخلی ترکیه از اول ژوئن ۲۰۲۰

پروازهای داخلی ترکیه روز گذشته ۱ ژوئن ۲۰۲۰ از سر گرفته شد. نخستین پروازهای روز گذشته از استانبول به آنکارا، ازمیر، آنتالیا و ترابزون انجام شد. بر اساس تصمیم دولت ترکیه دیگر پروازهای داخلی ترکیه به تدریج طی ماه‌های آتی از سر گرفته می‌شوند. جهت خرید بلیط هواپیما ترکیه و همچنین اطلاع از پرواز ها با تلفن پشتیبانی سفیران 87111000-021 تماس حاصل نمایید.

روز گذشته ترکیش ایرلاینز هواپیمایی بین المللی ترکیه و هواپیمایی آنادولوجت پروازهای خود را به شهرهای مذکور انجام دادند. اداره هواپیمایی کشوری ترکیه قوانین و دستورالعمل‌هایی را اجرایی کرده است که طی آن فقط اجازه ورود به ترمینال‌های فرودگاه‌های ترکیه را دارند و کسانی که فاقد بلیط هواپیما هستند اجازه تردد و ازدحام در محوطه فرودگاه را نخواهند داشت تا بدین ترتیب از ازدحام بی مورد در فرودگاه‌ها جلوگیری به عمل آید. همچنین تمامی مسافران موظف به استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی هستند و رستوران‌ها نیز به مشتریان خود فقط اقلام یکبار مصرف ارائه خواهند داد. لازم به ذکر است دمای بدن مسافران به طور معمول در فرودگاه‌ها چک خواهد شد و کسانی که علائم تب داشته باشند به مراکز درمانی انتقال داده خواهند شد.

علاوه بر این فرودگاه‌های ترکیه موظف هستند اطمینان حاصل کنند که سیستم های تهویه مرکزی در داخل سالن‌ها و تمامی اماکن عمومی مانند نمازخانه‌ها و اتاق کودکان، دائما هوای تازه تهویه می‌کنند. هر فرودگاهی که ملزومات جدید ارائه شده را رعایت نکند با اقدامات قضایی روبرو خواهد شد که به احتمال زیاد این اقدام شامل جریمه و یا تعلیق فعالیت آن‌ها می‌شود. با از سرگیری پروازهای داخلی ترکیه ترافیک هوایی دوباره به آسمان استانبول محبوب‌ترین شهر استانبول بازگشت و تا حدودی از ترافیک جاده‌های میان شهری ترکیه کاسته شد. در همین اثنا، رستوران‌ها و کافه‌های ترکیه نیز درهای خود را پس از دو ماه به صورت محدود به روی مشتریان باز کرده‌اند. همچنین بازار بزرگ استانبول، موزه‌ها، کتابخانه‌ها، سالن‌های ورزشی، استخرها و مهدکودک‌ها از دیگر اماکنی هستند که دولت ترکیه به آن‌ها اجازه فعالیت مجدد داده است.

دیدگاه

ارسال دیدگاه