021-92008711

بازگشایی مرزهای ترکیه و ایران

  • Soheil Tafkhimi
  • سه شنبه, 27 خرداد 1399
  • 0 دیدگاه

سرانجام مرزهای ترکیه و ایران باز شد

بر اساس آخرین اخبار رسمی از اول آگست ۲۰۲۰ برابر با ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ مرزهای ترکیه و ایران باز می‌شود و سفرهای هوایی میان آن‌ها از سر گرفته می‌شود. این تصمیم روز گذشته از جانب وزیر کشور ایران و ترکیه اعلام شد.

پس از شیوع کرونا مرزهای میان ایران و ترکیه بسته شده بود و دو کشور فقط اجازه برخی مراودات تجاری از طریق مرزهای زمینی را داشتند. مولوت چاووش اوئلو وزیر کشور ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی که با جواد ظریف وزیر کشور ایران داشت، اظهار کرد: کار برای بازگشایی مرزهایی هوایی و زمینی میان ایران و ترکیه ادامه دارد و ما در تلاش هستیم تا به طور کامل مرزهای میان این دو کشور باز شود. بازگشایی مرزهای ترکیه و ایران برای هر دو کشور به خصوص در بخش گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل اگر وقفه‌ای در این برنامه به وجود نیاید، پروازهای ایران ترکیه از اول آگست از سر گرفته خواهد شد.

چاووش اوئلو افزود: " ما به روابط دوجانبه خود بر اساس منافع مشترک و اعتماد متقابل ادامه خواهیم داد. " ظریف نیز با اشاره به اینکه مرزهای تجاری میان دو کشور پیش از این باز شده بود، امیدوار است تا تمامی مرزهای زمینی و هوایی میان ایران و ترکیه نیز باز شود و با از سرگیری مجدد پروازها مسافران بتوانند به راحتی میان دو کشور جابجا شوند. برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول با هر یک از ایرلاین‌ها می‌توانید همین حالا از طریق سایت سفیران اقدام نمایید یا با کارشناسان ما با تلفن 87111000-021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه

ارسال دیدگاه