021-92008711

آغاز مجدد سفرهای درون قاره‌ ای فرانسه

  • Soheil Tafkhimi
  • سه شنبه, 27 خرداد 1399
  • 0 دیدگاه

سفرهای درون قاره‌ ای فرانسه دوباره آغاز شد

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه از نخستین کامیابی فرانسه در مقابل ویروس کرونا خبر داد و اعلام کرد که تمامی مرزهای این کشور به روی دیگر کشورهای اروپایی باز است. بدین ترتیب سفرهای درون قاره‌ ای فرانسه از امروز از سر گرفته خواهند شد.

روز گذشته مکرون در گزارشی تلویزیونی از کاخ الیزه اعلام کرد که تمامی کشور فرانسه حتی ناحیه ایل– دو– فرانس که دارای بیشترین آمار مبتلایان و مرگ و میر در این کشور بود اکنون در شرایط سبز قرار دارند و بدین ترتیب از پایان قرنطینه در فرانسه خبر داد. از امروز ۱۵ ژوئن ۲۰۲۰ برابر با ۲۶ خرداد ۹۹ تمامی مرزهای داخلی کشور فرانسه باز شد و کافه‌ها و رستوران‌های این کشور نیز می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند. جهت خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی به وب سایت سفیران مراجعه نمایید یا با تلفن 87111000-021 تماس حاصل نمایید.

مکرون افزود: ” از روز دوشنبه تمامی مرزهای فرانسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا باز می‌شوند و مرزهای بین المللی فرانسه که هنوز برای کنترل این اپیدمی بسته هستند از یک جولای باز خواهند شد. اما مسافران اسپانیایی و بریتانیایی برای ورود به فرانسه هنوز هم باید ۱۴ روز در قرنطینه به سر ببرند. مکرون طی سخنانی از اتحادیه اروپا خواست تا با برقراری همکاری میان سایر کشورهای اتحادیه اروپا، مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا را از بین ببرد، که درصد عظیمی از این کار با شروع سفرهای درون قاره‌ای در اروپا میسر خواهد شد. مکرون در پایان سخنان خود افزود: ” ما درصدد بازگرداندن اوضاع به شرایط اولیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستیم. اما این بدان معنی نیست که ویروس کرونا به طور کامل از بین رفته است. ما همچنان تا مدت‌ها ناگذیر به حفظ فواصل اجتماعی خواهیم بود. تابستان ۲۰۲۰ قطعا تابستانی متفاوت با سال‌های گذشته است که در آن شاهد تاثیرات ناشی از اپیدمی کرونا خواهیم بود. فرانسه و آلمان از نخستین کشورهای اروپایی هستند که پس از گذشت سه ماه از اپیدمی کرونا مرزهای خود را به روی مسافران باز می‌کنند.

دیدگاه

ارسال دیدگاه