021-92008711

برقرای دوباره پروازهای هواپیمایی ترکیش

  • Soheil Tafkhimi
  • یکشنبه, 28 اردیبهشت 1399
  • 0 دیدگاه

هواپیمایی ترکیش در ماه جون (خرداد) تعداد محدودی از پروازهای خود را از سر خواهد گرفت

هواپیمایی ترکیش که حامل پرچم ترکیه است، ماه بعد فقط به ۱۹ کشور پرواز خواهد داشت و پس از آن تا ماه سپتامبر طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده، به تدریج پروازهای خود را به ۹۹ کشور گسترش خواهد داد. هواپیمایی ترکیش قصد دارد از ماه جون به تدریج پروازهای خود را از سر بگیرد و ۴ ماه زمان خواهد برد تا این ایرلاین به ظرفیت کامل پروازی خود نزدیک شود. هواپیمایی ترکیش که تا پیش از شیوع کرونا به ۱۲۶ کشور جهان پرواز داشت و با شیوع این بیماری ناچار شده بود تا تمام پروازهای بین المللی خود را کنسل کند، طبق طرح پیشنهادی ماه اپریل خود، ماه آینده به ۱۹ کشور جهان پرواز خواهد داشت.

به گزارش سفیران به نقل از آژانس خبری آنادولو، هواپیمایی ترکیش قصد دارد تا طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای ماه‌های جون، جولای و آگست، تمامی پروازهای خود را که در اثر کرونا به حالت تعلیق درآمده بود را از سر بگیرد. پروازهای داخلی ترکیه از ماه جون و به دنبال آن به تدریج پروازهای بین المللی نیز برقرار خواهد شد.

برنامه پروازی سه ماهه هواپیمایی ترکیش

طبق برنامه سه ماهه هواپیمایی ترکیش که از ماه جون آغاز می‌شود، هواپیمایی ترکیش هر هفته ۷۵ پرواز به ۲۲ مقصد در ۱۹ کشور دنیا شامل کانادا، قزاقستان، افغانستان، ژاپن، چین، کره جنوبی، سنگاپور، دانمارک، سوئد، آلمان، نروژ، اتریش، هلند، بلژیک، بلاروس، کویت، گرجستان، لبنان پرواز خواهد داشت. هواپیمایی ترکیش در نظر دارد تا در حال حاضر ۶۰ درصد از پروازهای داخلی خود را برقرار کند و در ماه جولای و آگست به تعداد پروازهای داخلی خود اضافه کند. همچنین تعداد مقاصد و پروازهای بین المللی هواپیمایی ترکیش به ترتیب در ماه جولای به ۱۰۳ و ۵۷۲ و در ماه آگست به ۱۶۰ و ۹۳۷ عدد خواهد رسید. هواپیمایی ترکیش طبق برنامه قصد دارد تا تعداد مقاصد خود را تا ماه سپتامبر به ۹۹ عدد برساند.

احیای اقتصادی

هواپیمایی ترکیش، که در سال گذشته بیش از ۷۵ میلیون مسافر را در سراسر جهان جابجا کرد، با شیوع ویروس کرونا تمامی پروازهای خود را تا تاریخ ۲۸ می ۲۰۲۰ به حالت تعلیق درآورد. آنکارا در تلاش است تا با کند شدن روند شیوع ویروس کرونا در دو هفته اخیر، از اواخر ماه می به تدریج جانی دوباره به صنعت هوایی کشور ترکیه که نقش مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می کند، ببخشد. ترکیه تا به امروز ۱۳۰٫۰۰۰ مورد مبتلا به ویروس کرونا داشته است.

دیدگاه

ارسال دیدگاه