021-92008711

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

  • Soheil Tafkhimi
  • یکشنبه, 13 بهمن 1398
  • 0 دیدگاه

چندین نکته وجود دارد که پیش از سفر به آفریقا جنوبی باید خود را برای مواجه شدن با آنها آماده کنید. برای مثال باید تمام واکسن های لازم را زده و ترانسفر فرودگاهی خود را برنامه ریزی کرده باشید. اما خطر واقعی زمانی مسافران این مقصد را تهدید میکند که آب و هوا به طور ناگهانی تغییر کند و حیات وحش آن منطقه روی دیگرش را به شما نشان دهد.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

آب و هوای آفریقای جنوبی و خطرات طبیعی

آب و هوای آفریقای جنوبی معمولا گرم، خشک و گاهی اوقات مرطوب است، اما میتواند غیر قابل پیش بینی نیز باشد. بزرگترین خطری که میتواند شما را تهدید کند، باران و تمام اثرات مخرب بعد از آن است. اکثرا در ماه های نوامبر تا مارچ  در بیشتر مناطق کشور هوا بارانی است که میتواند باران شدیدی را به دنبال داشته باشد. هرچه باران شدید تر باشد، احتمال وقوع سیل نیز بیشتر میشود.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

وقوع سیل

پس از آنکه در سال های اخیر دولت از اتفاقات فاجعه بار در چندین استان خبر داد، وقوع سیل به یک مسئله ی بسیار جدی تبدیل شد. به خاطر داشته باشید که سیل را به هیچ وجه نباید شوخی گرفت. طغیان سیل میتواند منجر به آسیب های بسیار جدی به محیط اطراف و حتی مرگ شود. در آفریقای جنوبی، رودخانه و دریاچه های متعددی وجود دارد که به هنگام بارش شدید باران، ممکن است از بستر خود بیرون ریخته شوند و به جاده های اطراف سرازیر شوند. این امر ممکن است که رانندگی در این جاده ها را به شدت خطرناک کند. پس پیش از هر کاری از آب و هوای مطمئن شوید تا با اتومبیل خود در سیل گیر نیافتید. بهتر است از اهالی آن منطقه مشورت بگیرید، تا آنها شما را درباره ی مسیری که میخواهید طی کنید راهنمایی کنند.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

صاعقه

خطر دیگری که معمولا همراه بارندگی به وقوع میپیوندد، صاعقه است. در سالهای اخیر، صد ها نفر در اثر برخورد با صاعقه جان خود را از دست داده اند. حجم برخورد صاعقه با زمین در آفریقای جنوبی به طور تعجب آوری بالا بوده، پس برای آنکه از این خطر دوری کنید میتوانید از روش های زیر استفاده کنید:

  • هرچه سریع تر به دنبال یک سرپناه بگردید. ( ترجیحا در یک ساختمان بزرگ یا یک وسیله نقلیه که کاملا سرپوشیده باشد.)
  • هرگونه وسیله اکترونیکی را از برق بکشید.
  • به هیچ وجه نزدیک پنجره ها نباشید.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

راهنمای حیات وحش آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی زیستگاه گونه های عجیب و غریبی از حیوانات در کل کره زمین است و علاوه بر اینها، فرصتی را برای بازدید کننده ها فراهم می آورد که بتوانند این جانوران را در محیط زندگی خودشان از نزدیک ببینند. اکثر افراد به همین دلیل آفریقا جنوبی را برای سفر انتخاب میکنند. یکی از مهم ترین نکاتی که پیش از رفتن به حیات وحش باید به آن توجه داشته باشید آن است که هرچند این حیوانات زیبا، آرام و بی خطر به نظر میرسند، اما نباید فراموش کرد که به هر حال در دسته ی حیوانات وحشی قرار میگیرند و ممکن است به هر کسی که نزدیکشان شود آسیب جدی برسانند. در ادامه تعدادی از این حیوانات را به شما معرفی میکنیم و چند نکته را در باره ی نحوه ارتباط گیری با آنها برای شما بازگو میکنیم.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

میمون ها و بابون ها

این دسته از میمون ها تقریبا همه جا پیدا میشوند و شاید دیگر از دیدن آنها خسته شوید. بسیار انعطاف پذیر و آب زیرکاه اند و میتوانند به راحتی از روی هر دیوار یا مانعی رد شوند، پس ممکن است که حتی در مناطق محافظت شده نیز تعدادی از آنها را مشاهده کنید. حواستان باشد، هرکاری که میکنید، فقط به آنها غذا ندهید. این میمون ها میتوانند به شدت عصبانی شوند. در ضمن زورشان هم بسیار زیاد است. تعدادی عکس از آنها بگیرید و تا جایی که میشود ازشان دوری کنید.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

شیر ها و پلنگ ها

در حالی که دارید سافاری سواری میکنید، این جانداران خارق العاده را در کنار بوته ها میبینید که هر کدام جایی روی زمین خوابیده اند. آنها معمولا هیچ توجهی به بازدید کننده ها ندارند و به شما آزاری نمیرسانند اما به هرحال خطرناک اند. همانطور که آرام به نظر میرسند، در عین حال میتوانند پرخاشگر و غیر قابل پیش بینی باشند. پس هیچوقت در نزدیکی این گربه های غول پیکر از وسیله نقلیه تان پیاده نشوید.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

فیل ها

از نزدیک دیدن فیل ها، یک تجربه ی غیر قابل باور است. آنها معمولا از عکس گرفتن با توریست ها مشکلی ندارند و اذیت نمیشوند. اما فراموش نکنید که این جانداران جثه ی بسیار بزرگی دارند، بسیار سریع بوده و همچنین پرخاشگر اند. فیل های ماده در محافظت از فرزندان خود بسیار جدی اند و اگر احساس کنند که خطری آنها را تهدید میکند، قطعا حمله ور خواهند شد، پس فاصله خود را با آنها حفظ کنید. فیل های نر که به صورت فردی زندگی میکنند نیز میتوانند نسبت به قلمرو خود به شدت حساس باشند، در نتیجه مراقب نشانه های خطر باشید. برای مثال اگر یک فیل گوش هایش را تکان داد، میتواند به این معنی باشد که احساس خطر کرده و آماده ی حمله است. فاصله ی خود را با آنها حفظ کنید و وسیله نقلیه تان را روشن نگه دارید، برخی پیشنهاد می دهند که دنده را در حالت معکوس بگذارید تا در صورت نیاز به سرعت از آن محدوده خارج شوید.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

کرگدن ها

ویژگی مشخص کرگدن ها این است که به شدت روی قلمرو خود حساس هستند، آنها حس بویایی و شنوایی بسیار قوی ای دارند اما چشم هایشان اصلا خوب نمی بیند. برای آنکه در امان بمانید، بهترین کار آن است که تا جایی که میشود از آنها دور بمانید تا بوی شما را حس نکنند.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

اسب آبی

اسب های آبی در حالی که آرام و بی خطر به نظر میرسند، حیوانات به شدت پرخاشگری هستند. در واقع، آنها از هر حیوان دیگری در آفریقا بیشتر باعث مرگ و میر میشوند. اصلا به آنها نزدیک نشوید و به هیچ وجه بین آنها و آب قرار نگیرید. هنگامی که در نزدیکی رودخانه ها یا دریاچه ها قدم میزنید، حواستان را به خوبی جمع کنید، چرا که آنها به راحتی میتوانند در آب پنهان شوند و به یکباره سر و کله شان پیدا خواهد شد.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

خطرات جاده ای

هنگامی که در مناطق حیات وحش تردد میکنید، خوب به جاده و اطراف آن توجه کنید که متوجه هر چیزی که ممکن است بر سر راه وسیله نقلیه تان قرار بگیرد باشید. گوزن ها، ایمپالا ها و گاومیش های آبی معمولا بدون توجه به اطرافشان از جاده رد میشوند و برخورد با آنها ممکن است باعث شود که خود و باقی همراهانتان دچار خطر جدی و حتی مرگ شوند.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

خطر های آبی

تمساح ها معمولا در آفریقا به ساکنین آب یاد میشوند، پس هیچگاه بدون مشورت با محلی ها در هیچ دریاچه ای شنا نکنید. در برخی مناطق آفریقای جنوبی خطر حمله ی کوسه ها هم دیده شده است، اما بسیار به ندرت این اتفاق می افتد. شنا در سواحل بزرگ شهر "کیپ" خطرناک نیست، زیرا آنها به سیستم کوسه یاب مجهز هستند. توجه داشته باشید که تنها 4 ساحل در سال به این سیستم مجهز هستند و چهار ساحل دیگر در فصل های بهار و پاییز به این سیستم مجهز اند. به پرچم ها و تابلو هایی که در ساحل زده شده است توجه کنید تا خطری تهدیدتان نکند. در راستای این سیستم های کوسه یابی، در سواحل آفریقای جنوبی توری هایی کشیده شده است که باعث میشوند کوسه ها وارد محدوده شنا نشوند. اما باید توجه داشت که این توری ها ممکن است به خود کوسه ها و دیگر آبزیان آسیب برساند.اگر به آفریقای جنوبی سفر کنید، حتما ماجراجویی ها و هیجانات زیادی را تجربه خواهید کرد، اما هنگامی که می خواهید به کشوری با حیات وحش بزرگی همانند آفریقا بروید، باید خطرات محیطی را نیز در نظر بگیرید و بی گدار به آب نزنید تا بتوانید از زیبایی های آن نیز نهایت لذت را ببرید. اگر تمام جوانب را در نظر بگیرید و به سرزمین آن حیوانات احترام بگذارید، خاطراتی که از این سفر برایتان باقی می ماند فراموش نشدنی خواهند شد.

همه چیز درباره آفریقای جنوبی

دیدگاه

ارسال دیدگاه