021-92008711

10 غذای منفور دنیا

  • Soheil Tafkhimi
  • چهار شنبه, 23 بهمن 1398
  • 0 دیدگاه

در هر کشوری حداقل یکی دو مدل غذای غیر متعارف پیدا می شود که در دیگر کشورهای دنیا هیچ میل و رقبتی برای خوردن آنها وجود ندارد. این که یک غذای خوشمزه  باید دارای قیافه ی خوبی هم باشد اصلا دلیل قانع کننده ای نیست. پس بدیهی است که بعضی از این غذاهای بد قیافه وعجیب وغریب در مکان هایی از دنیا به عنوان غذای بسیار لذیذی شناخته می‌شوند که شاید برای ما بسیار چندش آور و یا همانند کابوس باشد. لازم به ذکر است که در صورت علاقه، شما را به شناخت 10 عدد از منفورترین غذاهای دنیا درادامه دراین مقاله دعوت می کنیم.

10 غذای منفور دنیا

خون مار کبری

اولین و منفورترین غذای دنیا متعلق به خون مار کبری می باشد. در تایلند وآمریکا نظامیان باید گوشت خام و خون مار کبری را میل کنند. دلیل آنها برای خوردن همچین غذایی این است که معتقد هستند با این کار شجاع تر و جسور تر شده و خود را برای زندگی در شرایط سخت آماده می سازند.

10 غذای منفور دنیا

سوپ خفاش

دومین  رتبه ی غذای منفور در دنیا به سوپ خفاش اختصاص دارد. شاید اکثر مردم در دنیا به خوردن پیش غذایی همانند سوپ پیش ازغذای اصلی متمایل باشند اما خوردن سوپ خفاش به عنوان پیش غذا برای چینی ها بسیار لذت بخش می باشد!

10 غذای منفور دنیا

نوشیدنی الکلی بچه موش

رتبه ی سوم غذاهای منفور دنیا مختص  به  نوشیدنی الکلی بچه موش می باشد. به دلیل این که موش های بزرگتر دارای مو هستند، این نوشیدنی فقط با بچه موش ها درست می شوند. این نوشیدنی مربوط به چین بوده که علاوه بر پرفروش بودن آن نیزطرفداران زیادی دارد که بسیار تعجب برانگیز است!

10 غذای منفور دنیا

کله پاچه

 و اما رتبه ی چهارم این لیست متعلق به کله پاچه است که یکی از غذاهای مورد علاقه ی برخی از ما ایرانی ها می باشد. این غذا بسیار چرب، با کالری بالا و پرازانرژی می باشد که توصیه می شود به همراه آبلیمو میل شود. در حالت کلی و به توصیه پزشکان، به دلیل بالا بودن کلسترل این غذا برای افرادی که کم تحرک هستند و یا اهل ورزش نیستند پیشنهاد نمیشود، چرا که در برخی مواقع موجب کرفتگی عروق و برخی عوارض دیگر میشود. کله پاچه نیز در قفقاز جنوبی و خاور میانه متداول است. البته در مکزیک هم کله ی گوسفند می خورند اما تمایلی به خوردن پاچه ندارند.

10 غذای منفور دنیا

سالاد عنکبوت

رتبه ی بعدی و پنجم سالاد عنکبوت است که طبق معمول متعلق به کشور چین می باشد.در این سالاد منفورعنکبوت را سرخ کرده و به همراه سس میل می کنند! سالاد عنکبوت و سوپ خفاش (دقیقا شبیه کله پاچه طبخ می شود) از حال بهم زن ترین غذاهای جهان بوده که بازهم به کشور نام آشنای چین تعلق دارند.

10 غذای منفور دنیا

نوشیدنی های الکلی مارو عقرب

 رتبه ی ششم مربوط به نوشیدنی ماروعقرب است که آن را در کشورهای جنوب شرق آسیا مانند ویتنام ،تایلند ، لائوس کمبوجیه و حتی در کره و ژاپن میتوان یافت. در کشورهای جنوب شرقی آسیا برای تهیه این نوشیدنی های الکلی عجیب یک مار کبری و یا تعدادی عقرب (و یا گونه های دیگر ازین جانوران) را در شیشه ای میگذارند چندین ماه آنرا نگه میدارند تا تخمیر و آماده مصرف شود.

10 غذای منفور دنیا

تخم اردک با نام بالوت

یکی دیگر ازغذاهای منفور دنیا تخم اردک است که در جایگاه هفتم قرار میگیرد. این غذا تخم اردکی است که در حال تبدیل شدن به اردک است.این غذا از جوشاندن اردک زنده در حال تکمیل شدن درست می شود و با نمک و سرکه و فلفل طعم داده می شود و به عنوان یک غذای خیابانی در کشورهایی جنوب شرق آسیا مثل فیلیپین، لائوس، کامبوج و ویتنام به فروش می رسد. بالوت ایده آل در فیلیپین، تخم اردک 17 روزه است، اما ویتنامی ها 19 تا 21 روزه اش را ترجیح می دهند.10 غذای منفور دنیا

سوپ لانه ی پرنده

هشتمین غذای منفور دنیا سوپ لانه ی پرنده می باشد که در تایلند، چین و مالزی پر طرفدار است. به همین دلیل برخی از مردم مالزي خانه‌ها و مغازه‌هاي خود را به مکان‌هايي براي سکونت پرندگان تبديل کرده‌ و همانند شغلی از این کار بهره میبرند. قيمت ماده اصلي براي تهيه اين نوع سوپ‌ها در مالزي بسيار زياد است به طوري که جايگاهي همانند خاويار پيدا مي‌کند. در اين بين، چيني‌ها هم به استفاده از لانه‌هاي پرندگان به عنوان ماده ي غذايي علاقه شديدي دارند. چينی ها معتقدند اين نوع غذاها ، قدرت فکر را زياد مي‌کند ، براي لطافت پوست موثر است ، در سلامت ريه‌ها تاثير داشته و دردها را التيام مي‌بخشد.

10 غذای منفور دنیا

چشم ماهی تن

چشم ماهی تن نهمین غذای منفور دنیاست که در کشور مالزی طرفداران زیادی دارد. گفته می شود که ژاپنی ها معمولا چشم ماهی تن را پخته و با سس سویا و نوشیدنی های الکلی برنج طعم دار می کنند. ظاهرا این غذا طعمی بین تخم مرغ آب پز و اسکوید داشته و سرشار از امگا ۳ است!

10 غذای منفور دنیا

خوراک سوسک

آخرین و دهمین غذای  منفور و چندش آور دنیا خوراک تابستانه سوسک می باشد. اگر درهنگام سفر در چین و تایلند دستفروشان کنار خیابان را در حال فروش تنقلات دیدید و تمایل به خرید از آنها پیدا کردید اندکی صبر کنید!چرا که این تنقلات خوشمزه همان انواع مختلف سوسک هستند.این سوسک ها به صورت زنده نگهداری می شوند و در هنگام فروش بسته به انتخاب مشتری سرخ شده و خورده میشوند!

10 غذای منفور دنیا

دیدگاه

ارسال دیدگاه