021-92008711

معروف ترین جزایر یونان

  • Fatemeh Khosravi
  • سه شنبه, 9 دی 1399
  • 0 دیدگاه

یونان بیش از 200 جزیره قابل سکونت دارد که بسیاری از آنها جاذبه های عظیم گردشگری هستند. مناظر زیبا و سواحل در کنار آب شفاف و آبی می تواند دلیل این موضوع باشد ، که چرا گردشگران از سرزمین اصلی یونان عبور می کنند و به سمت جزایر کوچک حرکت می کنند. در زیر لیستی از محبوب ترین جزایر یونان آورده شده است.

معروف ترین جزایر یونان

کریت

بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره یونان کریت است. این جزیره در حالی که  پیشینه تاریخی و فرهنگی بزرگی را به دوش می کشد ، قسمت قابل توجهی از اقتصاد و میراث فرهنگی یونان را نیز بر عهده دارد. کریت زمانی مرکز تمدن مینوی (2700–1420 قبل از میلاد) بود ، که در حال حاضر به عنوان اولین تمدن ثبت شده در اروپا شناخته می شود. از لحاظ گردشگری ، توریست ها می توانند استراحتگاه های توریستی ، شهرهای قدیمی شگفت انگیزی مانند چانیا و ریتمنو را در اینجا مشاهده کنند و از غذاها و هوای بسیار مطبوع این منطقه لذت ببرند.

معروف ترین جزایر یونان

سانتورینی

سانتورینی که در حدود 200 کیلومتری جنوب شرقی سرزمین اصلی یونان واقع شده است ، دارای منظره آتشفشانی خیره کننده ، سواحل شگفت انگیز و غروب آفتاب بسیار زیبایی است. فیرا ، پایتخت جزیره سانتورینی ، در لبه صخره های ارتفاع 400 متری دریا واقع شده است که منظره ای خارق العاده ای را به گردشگران نشان می دهد. این جزیره در تمام طول سال ، به ویژه در تابستان گردشگران را به سمت خود جذب می کند.

معروف ترین جزایر یونان

ژودس

ژودس یکی از اولین مقاصد گردشگران برای تعطیلات در یونان است. این مکان زمانی محل قرارگیری یکی از هفت عجایب جهان یعنی "کولوس" بود. نام این جزیره از شهری قدیمی و قرون وسطایی برگرفته شده است ، که میراث جهانی یونسکو نیز است. مکانهای دیدنی زیادی مانند آکروپولیس لیندوس و خرابه های کامیروس وجود دارد که گردشگران به دیدن آنها می روند. این مکان نیز یکی از جزیره هایی است که به شب های زنده و پر جنب و جوش معروف است.

معروف ترین جزایر یونان

میکونوس

حدود 10 هزار نفر در این جزیره زندگی می کنند که بیشتر آنها در بزرگترین شهر این جزیره یعنی میکونوس ، واقع در ساحل غربی زندگی می کنند. گردشگری برای ساکنان این مکان یک صنعت مهم است و میکونوس به ویژه به دلیل زندگی شبانه و سواحل زیبا شهرت جهانی دارد. بسیاری از مشاهیر بین المللی هر تابستان از این جزیره دیدن می کنند.

معروف ترین جزایر یونان

لووس

یک جزیره تپه مانند با صخره هایی که از بیشتر طرفها به دریا می رسد و در نیمه راه بین ناکسوس و سانتورینی واقع شده است. طول آن حدود 18 کیلومتر (11 مایل) و عرض آن 10 کیلومتر (6 مایل) است. پایتخت این جزیره چورا است ، دهکده ای سفید رنگ و بسیار دیدنی ، پر از پله ها و مسیرهای باریک که آنجا را برای عبور هر نوع اتومبیلی غیرقابل دسترس می کند. امروزه مسیر اصلی این روستا از نظر رستوران ها ، بوتیک ها ، بارها و کلوپ ها کاملاً در اختیار گردشگران است. به غیر از بندر و دهکده چورا ، لووس تنها چند سکونتگاه کوچک دارد ، فقط گروهی از خانه های بزرگتر در اختیار بومیان این جزیره است.

معروف ترین جزایر یونان

اسکیاتوس

جزیره اسکیاتوس مملو از درختان کاج است که به سمت دریا می رسند و سواحل شنی متعدد مانند ساحل معروف کوکوناریوس آن را احاطه کرده اند. پایتخت این جزیره اسکیاتوس است ، دهکده ای با خانه های سفید با سقف قرمز که در دامنه تپه های اطراف بندرگاه ساخته شده است. اینجا یک مکان آرام و دنج برای استراحت است.

معروف ترین جزایر یونان

 هیدرا

این جزیره زیبا فقط یک ساعت و پانزده دقیقه با منطقه پیرایوس فاصله دارد ، جزیره هیدرا معماری زیبا و منحصر به فردی دارد. اینجا شامل یک منطقه اصلی است که به "بندر هیدرا" معروف است و جمعیت آن کمتر از 2000 نفر است. این جزیره شامل یک بندرگاه هلالی شکل است که در اطراف آن مجموعه ای از رستوران ها ، مغازه ها ، بازارها و گالری ها واقع شده است که پذیرای گردشگران و افراد محلی هستند. خیابان های سنگی شیب دار از منطقه بندر به سمت بالای جزیره و خارج از محدوده مرکزی منتهی می شوند و بیشتر خانه ها و هتل های ساکنان در این خیابان ها واقع شده است. به جز کامیون های زباله ، عبور و مرور کلیه وسایل نقلیه موتوری در این جزیره ممنوع هستند. اسب ها ، دوچرخه ها و تاکسی های آبی وسایل حمل و نقل عمومی غالب در این جزیره هستند.

 

دیدگاه

ارسال دیدگاه