021-92008711

10 شهر پر رفت و آمد جهان

  • Fatemeh Khosravi
  • شنبه, 6 دی 1399
  • 0 دیدگاه

تحولات شهرها یا کلانشهرها در مورد زیرساخت ها ، ساختمان ها ، آسمان خراش ها همیشه و هر روزه قابل مشاهده است. گذشته از توسعه چشم انداز جهان ، سطح زندگی جوامع نیز بسیار تغییر کرده است. فناوری ، تجارت و جهانی سازی مردم را بیشتر از گذشته مضطرب کرده است. در زیر لیست 10 شهر پر رفت و آمد جهان برایتان شرح داده شده است. پس باما همراه باشید.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

نیویورک

شهر شلوغ و پر سر و صدای نیویورک دارای 19 میلیون نفر جمعیت است. هر ساله حدود 50 میلیون گردشگر از این شهر بازدید می کنند و بزرگترین کلانشهر آمریکا نیز محسوب می شود. مانند دیگر شهرهای ذکر شده در این لیست ، نیویورک نیز شهری پرجمعیت است که هرگز نمی خوابد. نمادی از قدرت سرمایه داری ایالات متحده و همچنین زرق و برق و ظرافت یک شهر با امکانات است. در واقع ، نیویورک مقصد مناسبی برای سفر بعدی شماست!

10 شهر پر رفت و آمد جهان

توکیو

جاذبه های گردشگری توکیو دلایلی است که علاقه مندان به بازدید از این مکان را به سمت خود می کشاند. این شهر به معنای واقعی کلمه هرگز نمی خوابد. جمعیت آن عمدتاً متشکل از جوانان مستقل و متفکر در حوزه علم و فناوری و تجارت است. این شهر خانه ای برای سکونت خانواده امپراتوری ژاپن و یک مرکز فرهنگی شهری نیز است ، همچنین توکیو خشمگین ترین شهر مدرن روی زمین محسوب می شود.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

لندن

لندن ، یکی از شلوغ ترین شهرهای جهان ، تقریباً 13 میلیون نفر جمعیت دارد. دوربین های امنیتی برای ایمنی و حفاظت در هر جایی نصب شده اند ، زیرا این مکان در معرض خطر حملات تروریستی است. فرودگاه آن هر روز 1400 پرواز دارد که سالانه 63 میلیون مسافر را جابجا می کند. سیستم حمل و نقل لندن که شامل اتوبوس و مترو است ، بهترین سیستم حمل و نقل عمومی در جهان است.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

پکن

از نظر جمعیت ، دومین شهر بزرگ چین ، شهر پکن است. این شهر به دلیل داشتن بزرگراه های عریض ، راه آهن طویل ، شبکه های ریلی سریع السیر و بزرگراه های شلوغ و پرترافیک مشهور است. فرودگاه پکن دومین فرودگاه شلوغ بین المللی در جهان است. این شهر محل زندگی کارآفرینانی است که عاشق فروش هر نوع کالایی هستند ، چه آثار باستانی قدیمی یا محصولات جدید با فناوری پیشرفته.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

شانگهای

شانگهای را می توان یکی از زیباترین شهرهای جهان دانست. شهر شانگهای واقع در کنار رود یانگ تسه می باشد و حدود 19 میلیون نفر جمعیت دارد. اقتصاد چین با رشد سریعی که دارد ، می تواند این شهر را در آینده ای نزدیک به مرکز مالی جهان تبدیل کند. شانگهای دارای سیستم حمل و نقل گسترده مترو و اتوبوس است. 

10 شهر پر رفت و آمد جهان

هنگ کنگ

هنگ کنگ حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در سواحل جنوبی چین واقع شده و به دلیل حضور غول های املاک و مستغلات در دنیا بسیار محبوب است. شهر هنگ کنگ احتمالاً پیشرفته ترین و مدرن ترین شهر جهان است. این شهر همچنین دارای مالیات کم ، تجارت آزاد ، بندرگاه های پیشرفته و در لیست مراکز عمده تجارت جهانی قرار دارد.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

سنگاپور

کشور جزیره ای امن و پایدار سنگاپور، بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. هر کسی دوست دارد از مردم مهربان و غذاهای خوشمزه آن این کشور دیدن کند! جای تعجب نیست که سالانه بیش از 8 میلیون گردشگر به این مکان سفر می کنند. صنعت گردشگری این کشور هروزه در حال رونق گرفتن و درآمدزایی بیشتر است. سنگاپور با ساختارهای پیشرفته ، خطوط هوایی پر رفت و آمد ، مراکز خرید خارق العاده ، جو جهانی آینده درخشانی خواهد داشت.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

مسکو

مسکو به خاطر مترو زیبایش با داشتن بیش از 180 ایستگاه در دنیا شناخته شده است. اگر می خواهید از حمل و نقل سریع همراه با قدم در تاریخ لذت ببرید ، بهتر است از مترو مسکو استفاده کنید . حمل و نقل جاده ای ، سازه های باستانی ، آثار شگفت انگیز معماری و اهمیت فرهنگی دلایل علاقه گردشگران به بازدید از این مکان است.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

دبی

دبی ، شهری در امارات متحده عربی ، دارای 2.16 میلیون نفر جمعیت است. به خاطر زندگی شبانه رنگارنگ ، معماری مدرن و مرکز خریدهای لوکس شهرت دارد. این شهر همچنین به عنوان قطب تجارت خاورمیانه در نظر گرفته شده است. گردشگری ، شبکه های حمل و نقل ، حمل و نقل هوایی ، خدمات مالی و املاک و مستغلات این شهر سهم بزرگی در اقتصاد امارات دارند.

10 شهر پر رفت و آمد جهان

بمبئی

بمبئی ، دارای 20.5 میلیون نفر جمعیت است. این شهر با تأمین آب و برق مداوم برای جمعیت خود ، ثروتمندترین شهر هند است و به عنوان سرمایه مالی و تجاری شبه قاره هند محسوب می شود. بمبئی به داشتن بزرگترین بندر در منطقه غربی هند معروف است. هر ساله تعداد افرادی که به این شهر مهاجرت می کنند، با هدف داشتن کیفیت زندگی بهتر، روز به روز افزایش می یابد.

دیدگاه

ارسال دیدگاه