021-92008711

زیباترین گورستان های دنیا

  • Fatemeh Khosravi
  • چهار شنبه, 3 دی 1399
  • 0 دیدگاه

آیا تا به حال دوست داشته اید از گورستان های زیبا دیدن کنید تا هیجان بازدید از چنین مکان های فراموش نشدنی را تجربه کنید؟ گورستان های زیبا ، تاریخ غنی را در منطقه ای خاص فراتر از بارزترین پدیده دنیا یعنی مرگ به شما نشان می دهند.

زیباترین گورستان های دنیا

قبرستان کلیسای جامع سنت آندروزاسکاتلند

این قبرستان استثنایی که در سنت آندروز ، اسکاتلند واقع شده است ، مظهر معماری سنتی است که قدمت آن به قرن 11 و 12 باز می گردد. هنگام بازدید از قبرستان کلیسای جامع سنت آندروز ، با قطعه ای از یک قبرستان بزرگ که در گذشته در معرض طوفان ، آتش سوزی و جنگ بوده است و مشرف به دریای شمال است مواجه خواهید شد. به عنوان یک بازدید کننده ، می توانید مجسمه های باستانی و قدیمی این مقبره را ببینید و به مزار افراد معروف مدفون در این قبرستان بروید.

زیباترین گورستان های دنیا

چیچی کاستنانگو گواتمالا

در حالی که بیشتر گورستان ها دلهره آور و کسل کننده هستند ، چیچی کاستنانگو یک نمای رنگارنگ و جذاب را به شما نشان می دهد که باید از آن دیدن کنید. این قبرستان که در دامنه ای از کوه و دور از ازدحام شهری قرار گرفته است ، شکل جدید و منحصربفردی را به شما نشان می دهد. هر مقبره به شکل متفاوت رنگ آمیزی شده است نشان دهنده نقش قبلی هر شخص در زندگی قبلی است . به عنوان مثال ، پدربزرگ ها با رنگ زرد روشن شناخته می شوند تا نماد کیفیت محافظتی را نشان دهد. از طرف دیگر ، مادران با رنگ سفید شناخته می شوند تا نماد پاکی را به نمایش بگذارند.

زیباترین گورستان های دنیا

گورستان سانتا ماریا پورتوریکو

برای درک فرهنگ غنی مردم پورتوریکو ، در بازدید از گورستان سانتا ماریا تعلل نکنید. این قبرستان تماشایی مناظر پانورامایی از اقیانوس اطلس را نشان می دهد . گردشگران برای ادای احترام به بیش از 1000 نفر از ساکنان درگذشته از جمله هنرمندان ، بازیگران و سیاستمداران با نفوذ ، مرتباً از این گورستان دیدن می کنند.

زیباترین گورستان های دنیا

پیر لاشایز فرانسه

گورستان پیر لاشایز که در شهر پاریس کشور فرانسه قرار دارد ، پربازدیدترین گورستان در سراسر دنیا است که سالانه بیش از 3.5 میلیون گردشگر را به سمت خود جلب می کند. برخلاف سایر گورستان ها ، در پیر لاشایز آثار و مقبره های قابل توجه از پادشاهی فرانسه نگهداری می شود. این گورستان محل دفن شخصیت های معروفی نیز است.

زیباترین گورستان های دنیا

گورستان بوناونتور جورجیا

گورستان بوناونتور یک گورستان استثنایی با چشم انداز بی نظیر است که برای جذب گردشگران در سراسر جهان طراحی شده است. اخیراً ، قبرستان مستقر در ساوانا با نمایش در رمان نیمه شب در باغ خیر و شر ، عناوین اصلی روزنامه ها را به خود جلب کرده است . بناهای تاریخی این گورستان با یک نوع خزه اسپانیایی پوشانده شده است که زیبایی خاصی به آن می بخشد. به طور کلی گورستان بوناونتور به عنوان محل دفن شخصیت های برجسته ای مانند کنراد آیکن شاعر و جانی مرسر شناخته می شود.

زیباترین گورستان های دنیا

گورستان کلیسای کاتولیک هالشتات اتریش

وقتی به اتریش سفر می کنید ، از بازدید گورستان در کلیسای هالشتات دریغ نکنید . این گورستان فقط مکانی برای تدفین نمی باشد ، بلکه یک مکان زیبا و منحصربفرد در مجاورت دهکده هالشتات است. از آنجا که این گورستان به نوعی در یک کلیسا واقع شده است بنابراین زمین های آن بسیار ارزشمند است و تقریبا سالهاست که مراسم تدفینی غیر از افراد ثروتمند در آن برگزار نمی شود. هنگامی که از این گورستان بازدید می کنید ، 1200 جمجمه به نمایش گذاشته شده است. جالب اینجاست که جمجمه ها در سالن  عبادت سنت مایکل قرن دوازدهم انباشته شده اند و گواهی بر تاریخ غنی گورستان هستند.

زیباترین گورستان های دنیا

اوکنیون واکامایا ژاپن

این قبرستان وسیع و بزرگ در حال حاضر به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین قبرستان شناخته می شود ، که قدمت آن به سال 816 میلادی برمی گردد و به نوعی شما را با محیطی معنوی و آرام آشنا می کند. در این گورستان بیش از 200000 راهب بودایی تحت رهبری استادشان کوکای زندگی می کنند. ورودی گورستان با 10 هزار فانوس تزئین شده است تا نور کافی را به شکلی روحانی در فضا پخش کند.

زیباترین گورستان های دنیا

قبرستان ملی آرلینگتون ویرجینیا

هیچ مراسم تدفینی بیش انجام این کار در قبرستان ملی آرلینگتون در قلب آمریکایی ها جایگاه ویژه ای ندارد. این قبرستان در ویرجینیا واقع شده و محل دفن بیش از 400000 سرباز آمریکایی و همچنین عزیزانشان می باشد. محل تدفین اموات در ابتدا به عنوان دهکده ای طراحی شده بود که برای کمک به بردگان سابق برای تبدیل شدن به شهروندان قانون مدار طراحی شده بود. این گورستان خیره کننده از چمنزارهای بی عیب و نقصی پوشیده از درختان صد ساله ، مقبره سرباز گمنام و افراد برجسته آمریکایی مانند رئیس جمهور سابق جان اف کندی ، تورگود مارشال ، مدگار اورس و پیر لانفانت می باشد.

زیباترین گورستان های دنیا

قبرستان میروگوج زاگرب کرواسی

از بین تمام گورستانهای کرواسی ، هیچ یک از آنها مانند قبرستان میروگوج در زاگرب نیستند . این قبرستان در دامنه کوه مدوندیکا در منطقه باستانی لدویج گاج مربوط به دوره قرن نوزدهم واقع شده است. معماری استثنایی این گورستان را به معمار مشهور اتریشی هرمان بول نسبت می دهند.

دیدگاه

ارسال دیدگاه