021-92008711

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

  • Fatemeh Khosravi
  • یکشنبه, 18 آبان 1399
  • 0 دیدگاه

اگر از بهترین غذاهای خیابانی در کلکته استفاده نکرده اید ، بنابراین میشه گفت که واقعاً به کلکته نرفته اید . پایتخت فرهنگی هند ، کلکته دارای غذاهای فوق العاده خوشمزه است- پوچکا یا چنار جلیپی  ، طعم دهنده های که حس چشایی شما را در شهر شادی ها  قلقلک می دهد. تعدادی از غذاهای خیابانی کلکته را به شما معرفی میکنیم.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

پوچکا

مملو از سیب زمینی له شده ، با ادویه جات پاشیده شده و سپس پر از تمر هندی ، آب ترشی ، پودینا و آرد می شود . قطعاً پوچکا جز بهترین غذاهای خیابانی کلکته است. پوچکاها از خانواده گلگاپه هستند ، اما عطر و طعمی که درکلکته رواج دارد همان چیزی است که آنها را از گل گپا یا پانی پوری استشمام می کنید.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

چارمور

دقیقاً مانند پوچکا ، این غذای خیابانی کلکته شامل ترکیبی از پوچای خرد شده ، مخلوط شده با پوره سیب زمینی ، پیاز ، ادویه جات و البته برگ های گل همیشه بهار است. اگرچه طعم آن شبیه پوچکا است ، اما خوردن چارمور راحت تر است. اگر این غذا را امتحان نکنید قطعا تور غذای خیابانی شما در کلکته ناقص خواهد بود.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

گاگنی چات

اگر قبلا طعم غذای راگدا در بمبئی را چشیده باشید ، تا حدودی می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم. گاگنی عمدتا از نخودهای زرد و سفید جوشیده درست می شود - با پیاز ، گشنیز ، چیلی ، گوجه فرنگی وادویه جات مخلوط می شود و روی آن را با گل نارنج تزئین می کنند. این یک غذای محبوب خیابانی در کلکته است و سزاوار این همه محبوبیت نیز است!

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

ژالموری

ژالموری یک غذای ساده و آسان در پخت و پز است ، یک غذای خیابانی اشتها آور است که در هر گوشه و کنار شهر یافت می شود. این میان وعده مخلوطی از برنج دم کرده ، بادام زمینی ، گشنیز ، پیاز ، گوجه فرنگی ، ادویه جات ، فلفل دلمه ای و ... است.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

کاتهی رولز

این خوراک ، غذایی فوق العاده برای علاقه مندان به خوراکی های رولی است ، زیرا رول های کاتهی کلکته ، را به هیچ وجه نباید از دست داد . تخم مرغ ، گوشت گوسفند ، مرغ ، پنیر مواد تشکیل دهنده اصلی هستند .  همچنین در نهایت با یک لایه نان به همراه سس ، ادویه و سبزیجات مخصوص آقشته می شوند و آماده خوردن هستند.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

سمبوسه شینگارا

شینگارا نوعی سمبوسه است ، همانطور که آن را در مناطق دیگر هند و جهان می شناسیم ، شینگارا یک میان وعده سرخ شده مثلثی شکل ، همراه با سیب زمینی است که معمولا آن را با چای ماسالا می خورند. شینگارا ، یکی از بهترین غذای خیابانی در کلکته است که شما  می توانید آن را همراه با گوشت گوسفندی ، مرغ و گوشت بره نیز تهیه کنید.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

آلوکابلی

یکی از بهترین اشکال سیب زمینی ، ( Aloo Kabli) غذایی تند و داغ است که نباید در کلکته ، آن را از دست بدهید. سیب زمینی های پخته شده را با پیازچه ، پیاز ، گوجه فرنگی ، چیلی ، نخود و یک ترکیب جادویی از ماسالا پر می کنند. الوکابلی یک وعده غذایی پرکالری و عالی برای ناهار است .

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

تله باجا

تله باجا همراه مورد علاقه شما در یک روز بارانی است. میان وعده ترد با سرخ كردن خمیر یا آرد ذرت تهیه می شود كه اقلام مختلفی مانند حلقه های پیاز ، سیب زمینی ، كدو تنبل و بادمجان را در خود جای داده است. در واقع ، این فقط یک غذای خیابانی کلکته نیست! در مناطقی از هند وجود دارد که تله باجا از انبه خام ، برگ گشنیز و اردک بمبئی پخته می شود.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

آلودوم

اگر که در کلکته هستید ، محله فیرلی را به لیست بازدید خود اضافه کنید و از طعم دلچسب و ترکیب آسمانی پوره سیب زمینی و ادویه های بنگالی لذت ببرید. فیرلی نزدیک به منطقه تجاری مرکزی شهر کلکته واقع شده است ، آلودوم بنگالی چیزی است که شما باید در کنار سایر غذاهای معروف خیابانی در کلکته تجربه کنید.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

مرغ اژدها

شکی نیست که کلکته به عنوان مرکز غذایی افراد معروف شناخته می شود زیرا نه تنها دارای غذاهای معتبر خیابان بنگالی است ، بلکه انواع خوشمزه از غذاهای دیگر را  نیز شامل می باشد. و در این میان غذاهای خوشمزه چینی هستند که در آن وجود دارند . خیابان مقابل مرکز خرید در جنوب شهر بهترین غذاهای خیابانی چینی را در کلکته ارائه می دهد. مرغ اژدها از معروف ترین غذاهای چینی است که در کلکته درست می شود. غذایی با ترکیب و دستور پخت چینی همراه با ادویه ها و سبزیجات هندی ، ترکیب جادویی از مشرق زمین.

بهترین غذاهای خیابانی کلکته

موگلای پارتا

این غذا در واقع نوعی کوکو است که پر از تکه های مرغ  به همراه پیاز و تخم مرغ است. این یکی از غذاهای خیابانی سیرکننده و دلپذیر در کلکته است که طعم آسمانی دارد. تقریبا در هر گوشه و کنار شهر یافت می شود و ارزش امتحان کردن آن را دارد.

دیدگاه

ارسال دیدگاه