021-92008711

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

  • Fatemeh Khosravi
  • شنبه, 8 آذر 1399
  • 0 دیدگاه
یک مسئله خاص که هنگام مسافرت به ذهن شما خطور می کند این است که در آن می توانید غذای مورد علاقه خود را پیدا کنید. خوشبختانه امروزه خدمات فست فودهای مختلف در سراسر دنیا مانند کی اف سی ، پیتزا دومینو ، مک دونالد و استارباکس در دسترس همه قرار گرفته است. در زیر 10 لیست بزرگترین زنجیره فست فود جهان آورده شده است.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

شرکت فست فود مک دونالد

این شرکت  بزرگترین زنجیره فست فود در جهان است که بیش از 35000 فروشگاه در بیش از 119 کشور جهان دارد. تقریباً هر روز 68 میلیون مشتری از مک دونالد خرید می کنند ، که بیش از کل جمعیت انگلیس است.محصول معروف مک دونالد همبرگر آن است که هر ثانیه 75 قطعه از آن در کل دنیا به فروش می رساند. دیگر محصولات اصلی این رستوران سیب زمینی سرخ کرده ، دسرها ، نوشابه و ساندویچ مرغ است.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

مرغ سوخاری کی اف سی

این شرکت دومین رستوران بزرگ از لحاظ دارا بودت شعبه در جهان است که در سال 1930 در کنتاکی توسط سرهنگ هارلند سندرز تأسیس شد و از تصویر وی به عنوان لوگوی آن و در تبلیغات شرکت کی اف سی استفاده می شود. امروزه آنها 18875 شعبه در بیش از 118 کشور دارند. تقریباً 8 میلیون مشتری روزانه از شعبات کی اف سی خرید می کنند که این فقط در شعبات ایالات متحده است.دستور پخت این مرغ ها همچنان ناشناخته است زیرا در شهر لوئیزویل در ایالت کنتاکی نگهداری می شود و در دسترس کسی قرار ندارد . شعبات کی اف سی برای اطمینان از طراوت و شادابی محصولات خود ، مرغ فروخته نشده را ظرف 90 دقیقه دور می اندازند. محصولات اصلی کی اف سی شامل مرغ سوخاری ، غذاهای فینگرفود و همبرگر مرغ است.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

پیتزا هات

بزرگترین سرویس دلیوری پیتزا در سراسر جهان پیتزا هات است. این فست فود بیت المللی با بیش از 6000 رستوران فقط در ایالات متحده و 5139 فروشگاه دیگر در 93 کشور دنیا قطعا یکی از بزرگترین زنجیره های غذایی است. کار این رستوران توسط فرانک و دن کنی در سال 1958 در شهر کانزاس آغاز شد.پیتزا هات اولین فست فودی در دنیا بود که یک پیتزا به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل داد (به همراه فضاپیمای سایوز پرتاب شد). در طول سال ، آنها از 140 میلیون کیلوگرم پنیر استفاده می کنند که از فرآوری 360 میلیون بشکه شیر حاصل می شود.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

فست فود سابوی

فست فود سابوی که در بیش از 107 کشور جهان فعالیت می کند ، در مجموع 42174 شعبه دارد. شعبات مختلف سابوی در سراس دنیا حدود 38 میلیون گزینه برای مشتریان خود دارند. آنها روزانه 7.6 میلیون ساندویچ  تهیه می کنند. تعداد ساندویچ هایی که در یک سال تولید می کنند برای محاصره 14 برابر کره زمین کافی است!محصول معروف سابوی ساندویچ سامبرین است. با این حال ، محصولات آنها از نظر سازگاری محیطی در کشورهای مختلف متفاوت است. از دیگر محصولات محبوب سابوی می توان به  مرغ سوخاری ، سابوی ملت ، سابوی کلوپ و ماهی تن اشاره کرد.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

شرکت قهوه استارباکس

این شرکت قهوه مستقر در سیاتل بزرگترین شرکت در کل دنیا است. استارباکس بیش از 23187 مغازه در 64 کشور جهان دارد و فقط در ایالات متحده 12973 فروشگاه وجود دارد. استارباکس نوشیدنی های گرم و سرد ، تنقلات ، چای و ... تهیه می کند. آنها 87000 ترکیب نوشیدنی را به مشتریان ارائه می دهند.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

دونکین دونات

آنها بیش از 11000 شعبه در 3 کشور دارند و عمدتا قهوه و دونات سرو می کنند. محصولات اصلی دانکین دونات ساندویچ ، دونات ، نوشابه ، همچنین انواع نوشیدنی های سرد و گرم است.در سال 1950 ، اولین فروشگاه دانکین دونات در شهر کوئینسی ، ماساچوست افتتاح شد و شعار شرکت از سال 2006 به بعد این بود : آمریکایی ها دانکین می خرند . امروز ، آنها قهوه هایی با هزاران طعم مختلف ارائه می دهند ، آنها همچنین از سال 2012 با شرکت های پپسی کولا و کوکاکولا قرارداد امضا کرده اند.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

فست فود برگرکینگ

این همبرگر فروشی بین المللی دارای بیش از 13000 رستوران در 79 کشور جهان و سومین سرویس بزرگ زنجیره ای همبرگر در ایالات متحده است. بیش از 1 میلیون مصرف کننده هر روز در سراسر جهان از فروشگاه برگرکینگ خرید می کنند. معروف ترین ساندویچ این شرکت به نام واپر در سال 1957 معرفی شد و این محصول شاخص و نشانه برگرکینگ است. برگر کینگ هر روز بیش از 1.9 میلیون ساندویج واپر در سراسر جهان به فروش می رساند.

بزرگترین فروشگاه های زنجیره غذایی

پیتزا پاپا جان

در ایالات متحده ، چهارمین ارائه دهنده خدمات پیتزا ، پاپا جان است که در مجموع 34 محصول دارد. 4000 رستوران پاپا جان در سراسر دنیا وجود دارد که 3200 رستوران آن در ایالات متحده وجود دارد. اولین رستوران توسط بنیانگذار آن ، جان شانتر، در ایندیانا در سال 1984 افتتاح شد. شعار این شرکت "مواد بهتر ، پیتزا بهتر" است.

دیدگاه

ارسال دیدگاه