021-92008711

تمیزترین شهرهای دنیا

  • Fatemeh Khosravi
  • سه شنبه, 15 مهر 1399
  • 0 دیدگاه

افرادی که به دور دنیا سفر می کنند با انبوهی از خاطرات ثبت شده در دوربین و دفاتری که نگه می دارند به خانه بازمی گردند. زیبایی شهرها و مهمان نوازی میزبانان  مکان های بازدید شده در خاطرات ما باقی می ماند. با این حال ، گاهی اوقات ، ما در شهری بسیار آلوده و پر سر و صدا قرار می گیریم که تعطیلات به جای یک سفر لذت بخش ، بسیار پرتنش می شود. شهرهای "تمیز و پاکیزه" که در زیر ذکر شده است قطعاً شما را به مسافرت کردن ترغیب خواهد کرد. شهرهای زیر بر اساس کیفیت هوا ، دفع زباله ، ترافیک ، آب آشامیدنی و کیفیت سیستم های فاضلاب به لیست پاک ترین شهرهای جهان راه یافته اند.

تمیزترین شهرهای دنیا

کپنهاگ ، دانمارک

کپنهاگ به دلیل کیفیت هوا جز تمیزترین شهرها شناخته شده است ، اما دولت قصد دارد تا سال 2025 کربن های موجود در هوای پایتخت را به صفر برساند. اقدامات زیادی برای کاهش تولید زباله و با تلاش در زمینه مدیریت و بازیافت زباله در انجام پذیرفته است. ابتکارات بسیار زیادی جهت کاهش گازهای گلخانه ای اجرا شده است ، به ویژه برنامه بلند مدت که دولت برای تبدیل پایتخت کشور به دوچرخه سوارترین شهر در جهان.

تمیزترین شهرهای دنیا

شهر سنگاپور

چند دهه پیش شهر سنگاپور می توانست در لیست کثیف ترین شهرهای جهان قرار بگیرد. با این حال ، قوانین سختگیرانه و جریمه های سنگینی که به دلیل پاکسازی محیط زیست بر روی عملکرد شهروندان اعمال شد ، این شهر را به یکی از تمیزترین ها در جهان تبدیل کرده است. سنگاپور یکی از بهترین خدمات عمومی و حمل ونقل در جهان را دارد و مالیات سنگینی که از صاحبان خودرو گرفته می شود ، بسیاری را از خرید خودرویی که منجر به آلودگی بیشتر شهر می شود ، منصرف کرده است.

تمیزترین شهرهای دنیا

هلسینکی ، فنلاند

پایتخت فنلاند به دلیل داشتن چشم انداز های زیبا از مکان های محبوب برای گردشگران است. با این حال ، چندین سال است که هلسینکی در لیست شهرهای پاک و تمیز دنیا قرار دارد. آب شهر به قدری تمیز است که می توان مستقیماً از شیر آب شهری آن را نوشید ، برخلاف اکثر شهرهای اروپایی. دولت همچنین گام های برای تولید برق سازگار با محیط زیست ساخته است. یکی از دلایل اصلی تمیز بودن کیفیت هوا این است که مردم بجای استفاده از اتومبیل های خود از دوچرخه استفاده می کنند. این شهر حدود 2400 مایل خطوط مخصوص برای دوچرخه سواران دارد و تا سال 2025 دولت قصد دارد مالكیت وسیله نقلیه موتوری را منحل كند.

تمیزترین شهرهای دنیا

بریزبین ، استرالیا

بریزبین یکی از تمیزترین شهرهای استرالیا است حتی اگر سومین شهر پرجمعیت این کشور باشد. دامنه فضای سبز ، ذخایر طبیعی و پارک ها به کاهش سطح آلودگی کمک کرده اند. مجاورت بریزبین با دریا به کنترل سطح آلودگی کمک می کند. شهرداری بریزبین اهداف مختلفی را دنبال کرده است که هدف آن تمیز نگه داشتن شهر و سرسبزی آن است. سیستم حمل و نقل عمومی بهبود یافته و انگیزه بیشتر مردم برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به کاهش ازدحام و پایین نگه داشتن سطح آلودگی کمک کرده است.

تمیزترین شهرهای دنیا

هامبورگ ، آلمان

دومین شهر بزرگ آلمان گام های بلندی در تأمین محیطی پاک و بکر برداشته است. هامبورگ از زیرساخت های بسیار خوبی برای دوچرخه سواران استفاده می کند که به مهار سطح آلودگی کمک می کند زیرا تعداد دوچرخه سواران در شهر بیشتر از وسائل نقلیه است. شبکه سبز ، طرحی که قصد دارد ظرف مدت دو دهه شهر را از وسایل نقلیه شخصی خالی کند ، بسیار مفید خواهد بود. دولت با برنامه ریزی هایی که انجام داده است ، در نظر دارد تا سال 2050 میزان انتشار کربن در هوای شهر را 80٪ کاهش دهد.

تمیزترین شهرهای دنیا

ساپورو ، ژاپن

ساپورو پنجمین شهر بزرگ ژاپن است اما با وجود جمعیت زیاد ، احتمالاً به دلیل فضای سبز زیادی که در این شهر وجود دارد ، توانسته است به لیست پاک ترین شهرها راه یابد. مانند اکثر شهرهای ژاپن ، ساپورو نیز از اتومبیل های سازگار با محیط زیست استفاده می کند و سیستم فاضلاب شهری بسیار خوبی دارد. ارزش پاکیزگی را از زمان مدرسه به دانش آموزان می آموزند ، بنابراین جای تعجب نیست که تعداد زیادی از شهرهای ژاپن به لیست تمیزترین شهرهای جهان راه پیدا کنند.

تمیزترین شهرهای دنیا

کلگری ، کانادا

کلگری از نظر جمعیت یکی از بزرگترین شهرهای آلبرتا و همچنین پیشرو در صنعت نفت و گاز کانادا است. منطقه مرکزی شهر دارای آسمان خراش ها و بهترین هتل های کانادا است . اما با این وجود ، به طور مداوم در لیست پاک ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. تعداد بسیار کمی از شهرهای آمریکای شمالی می توانند با طرح های سبز که کلگری اجرا کرده رقابت داشته باشند. جریمه های سنگینی برای تولید زباله در نظر گرفته شده است و یک تلاش بزرگ آموزشی برای افزایش کمپوست و بازیافت باعث کاهش تقریباً 80 درصدی استفاده از محل دفن زباله طی چند سال آینده شده است.

تمیزترین شهرهای دنیا

اسلو ، نروژ

تمیز نگه داشتن شهر به طور غریزی برای ساکنان اسلو به عنوان بخشی از فرهنگ درونی به وجود آمده است. حتی اگر هیچ سطل زباله ای در خیابان های شهر وجود نداشته باشد ، مدیریت زباله ها توسط سیستم خودکار دفع زباله انجام می شود. از پمپ ها و لوله ها برای انتقال زباله ها در زیر زمین به زباله سوزها استفاده می شود ، سپس زباله ها سوزانده می شوند و برای ایجاد انرژی برای گرم کردن شهر استفاده می شود. سالانه روزهایی برای پاکسازی داوطلبانه برای مشارکت شهروندان در پاکسازی شهر وجود دارد که فرهنگ پاکسازی و مشارکت جمعی را به نروژی ها یادآور می شود.

دیدگاه

ارسال دیدگاه